Prostat Bitkisel Tedavi Prostat Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Prostat Bitkisel Tedavi Prostat Nasıl Tedavi Edilir?

Prostat bitkisel tedavi; erkekleri tehdit eden bir durumdur. İleri prostat belirtilerinde kişinin idrara çıkma sayısı artmaktadır. Genellikle idrar çıkma hissi yaşanır ama çıkamazlar. Böyle bir durumda kişinin idrar kesesinde ve kasıklarında ciddi baskılar meydana gelir. Bu baskılar ile idrar yolunda yanma ve acı hissi ile çıkar. Yaşın ilerlemesi prostat rahatsızlığının ortaya çıkışını hızlandırmaktadır. Bu sebepten dolayı erken dönemde prostat için önlem alınmalıdır. Bunun yanında prostat hastalığı sırasında tıbbi tedaviyi destekleyecek bitkisel tedavilerde kullanılmaktadır. Fakat bunun için bir uzmana danışılması gerekir. Prostat ile ilgili olan yakınmalarını bitkisel tedavi yöntemleriyle azaltabilirsiniz.


Prostat için bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?


Sarı kantaron kürü: Yarım kilo kuru sarı kantaronu 3 litre suyun içine koyarak 1 saat kadar kısık ateşte kaynatın. Ardından soğumaya bırakın. Sarı kantaron suyunu kavanoza koyarak, buzdolabına koyun. Her gün sabah ve akşamları 1 bardak için. İçerisine şeker gibi tatlandırıcı koymayın. Şikâyetleriniz bu şekilde azalacaktır.

Isırgan otu kürü: Bir tutam ısırgan otunu 3,5 su bardağı suyun içine koyarak kaynatın ve ardından demlenmeye bırakın. Ilık bir halde haftada 2 defa 2-3 bardak içebilirsiniz. Eğer kişi 50 yaşın üzerinde ise bu kürü her gün tüketmesinde fayda vardır.

Kereviz kürü: 1 litre suyun içerisine 10 gram hazenbel ve 10 gram da kereviz yaprağı ilave edin. Bu karışımı 10 dakika kaynatın ve 25-30 dakika demlenmeye bırakın. Bu çayı kavanoza ağzı hava almayacak şekilde sıkıca kapatın. Ilık olarak sabah ve akşam olmak üzere birer su bardağı tüketebilirsiniz. Bu kürü 1 ay boyunca uygulayabilirsiniz.

Brokoli kürü: 250 gram brokoliyi 1 litre suyun içine koyun ve 5 dakika kaynatın. Süzülen bu karışım, günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

Sarımsak ve brokoli kürü: Ayıklanmış 20-25 diş sarımsak ve küçük doğranmış brokoliyi 1 litre suyun içine koyun. Ortalama yarım saat kadar ocakta kaynatın. Daha sonra süzerek soğumaya bırakın. İçerisine tatlandırıcı koymadan içebilirsiniz.

Mısır püskülü kürü: 6 adet taze mısırın püskülü 4 su bardağı suya konularak kaynatılır ve 10 dakika demlenmesi beklenir. Süzüldükten sonra günde 3 fincan içebilirsiniz.

Elma sirkesi kürü: 2 yemek kaşığı filtre uygulanmamış, ham elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı bal 1 bardak sıcak suyun içerisine karıştırılır. Bu karışımdan günde 2 defa içilmelidir.

Funda kürü: 10 gram funda 1 su bardağı kaynar suya konur ve 10 dakika bekletilir. Bu çaydan günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Prostat Bitkisel Tedavi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir

Haber Bülteni