Gonore Tedavisi Gonore Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024

Gonore Tedavisi Gonore Nasıl Tedavi Edilir?

Gonore tedavisi bel soğukluğu olarak da bilinen rahim ağzında, idrar yollarında rektumda gözde ve üreme organlarında yerleşebilen bir bakteri nedeniyle ortaya çıkan bir hastalık için uygulanan tedaviler bütünüdür. Hem kadında hem de erkekte ortaya çıkabilen bu hastalığın akıntılı iltihaba sebep olduğu, cinsel yolla bulaştığı ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar içerisinde en sık karşılaştığımız hastalık olduğunu görebilmek mümkündür.

Gonore Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüm hastalıklarda olduğu gibi Gonore yani bel soğukluğu hastalığı için erken teşhis yapılması hastalığın daha hızlı ve kolay bir şekilde tedavi edilmesi bakımından büyük bir öneme sahiptir. Bu hastalıkta uygulanan tedavinin amacına baktığımız zaman hastalıktan tamamen kurtulmanın ve hastalığın başka yerlere de yayılmasını önlemek olduğunu görebiliyoruz.

Gonore tedavisi için antibiyotikler kullanılmaktadır. İğne ya da hap şeklinde bulunabilen bu antibiyotikler sayesinde büyük oranda iyileşmenin sağlandığını görebilmek mümkündür. Bel soğukluğu rahatsızlığını tedavide genellikle tek ilacın kullanılmasının yeterli olmadığını görebilmek mümkündür. Bu hastalıkta tedavi birkaç ilaçla birlikte yürütülmektedir. Ayrıca hastalığın düzenli olarak doktor tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bel soğukluğunda iyileşme gerçekleşse de kişiye tekrar kültür yapılması ve bakterilerin üremeye devam edip etmediğine bakılması gerekir. Ayrıca bu hastalığı geçiren kişilerin eşlerinin de Gonore tedavisi olması gerekmektedir. Bu hastalıkta antibiyotik kullanımının düzensiz olması durumunda hastalığa neden olan bakterilerin kullanılan antibiyotiklere karşı direnç kazanması söz konusu olabilmektedir.

Tedavi olduktan sonra kişinin bu hastalıktan korunması da büyük bir önem taşır. Gonore tedavisi sonrasında korunabilmek için özellikle tek eşliliğe özen gösterilmesi gerekmektedir. Birden fazla kişiyle birlikte olan kişilerde bel soğukluğu rahatsızlığının görülme riskinin daha fazla olduğunu görebilmek mümkündür. Ayrıca cinsel birliktelik sırasında prezervatif kullanarak korunmaya da özen göstermek gerekir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Belde Düzleşme Tedavisi

Belde Düzleşme Tedavisi

Haber Bülteni