Sertleşmeme Sorunu Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sertleşmeme Sorunu Tedavisi

Sertleşmeme Sorunu Tedavisi, Sertleşme problemi, doktorun tedavi programına uymak şartı ile tedavi edilebiliyor. Bu problemin tedavisi için ağız yolu ile alınan ilaçlardan, elle kullanılan vakum pompalarına, enjeksiyonlardan protezlere kadar birçok tedavi yöntemi var. Tedavide ana faktör hekimin önce girişimsel olmayan yöntemlere başvurması. Bu aşamada önce risk faktörlerini yok etmek için danışmanlık ve psikoterapi ile hastanın o güne kadar yaşadıkları ve tüm yapısı araştırılıyor. Problemin fiziksel kaynaklı olduğu ortaya çıktığı taktirde ise tedaviye ilk önce en basitinden başlanıyor. Bunlardan sonuç alınmadığı takdirde girişimsel tedaviye geçiliyor.


Sertleşme sorunu tedavi yöntemleri nelerdir?


Hormon tedavisi: Küçük bir oran bile olsa hasta hormonsal sorunlar yaşayabiliyor. Bu hastaların çoğunlukla seksüel arzuları azalmış oluyor. Hormon tedavisi tablet ve iğneler yardımıyla kolaylıkla yapılabiliyor.

İlaç tedavisi: İlaçlar, penis düz kası üzerinde bulunan gevşetici etkiyi uzatarak, sertleşme sağlanmasını kolaylaştırıyor.

Vakum cihazları: Elle kullanılan vakum aleti penise takılıyor ve basınçla sertleşme meydana geliyor.

Penis içi enjeksiyon: Girişimsel metotlarla sertleşme oluşturan bazı ilaçlar var. Bu ilaçlardan herhangi birisi idrar yoluna özel enjektörlerle yapılıyor. Bir süre sonra idrar yoluna uygulanan masajla bu ilaçlar penis dokusuna geçiyor. Sanki beyinden bir refleks gelmiş gibi, iğnesiz sertleşme meydana geliyor. Kişi ilişkiye girmeden 10 dakika önce bunu kendi yapabiliyor.

Penis protezleri: Kişinin hiçbir şekilde sertleşmesi olmuyorsa, hastanın damarlarla ilgili büyük sorunları varsa, ilaç ve iğne hiçbir şekilde fayda sağlamıyorsa çözüm protez ameliyatı oluyor. Penis içine yerleştirilen özel aletlerle, hastanın isteğine göre, hiçbir sıkıntıya meydan vermeden, ilişkiye girme imkânı sağlanıyor.

Damar cerrahisi: bu tedavi yöntemi, peniste kan akımını ve kan basıncını artırmayı hedef almaktadır. Genellikle genç yaşta, normal kan akımına engel olacak kaza geçirmiş hastalara öneriliyor. Tedavi, sağlıklı bir damarın penise bağlanması şeklinde yapılıyor.

Psikoterapi: Psikolojik sorunlarda çeşitli dönemlerde psikologlar tarafından birbirine yaklaşma tedavileri uyguluyor. Yaklaşma tedavilerinde hastalar farkına varmadan ilişkiye girecek hale geliyorlar. Tedavide, eşlerin birbirlerinin hassas yerlerini tanımaları, birbirlerine karşılıklı olarak masajlar yaparak ve ilişki yasağı kurallarına uymaları şeklinde yapılıyor.

Sertleşmeme Sorunu Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni