Bebeklerde Geniz Akıntısı Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bebeklerde Geniz Akıntısı Tedavisi

Bebeklerde Geniz Akıntısı Tedavisi; Vücuda ağız vasıtası ile giren mikroplar geniz kısma yerleşir ve antibiyotik tedavisi yapılır. Bununla beraber hafif bir şekilde süren grip, nezle ve alerjik bir şekilde oluşan olaylarda bebeğin beslenme koşulları düzeltilmeli, bol bol vitamin tüketilmesine özen gösterilmeli ve oda sürekli olarak temizlenmelidir.

Odanın nem oranı ayarlanmalı, aşırı bir şekilde nemli veya aşırı bir şekilde kuru olması burun tıkanıklığının artmasına sebep olabilir. Alerjiye sebep olan şeyler bebeğin bulunduğu ortamdan uzaklaştırılmalıdır. Odada halı, yünlü yorgan, tüylü battaniye kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Bebek kalabalık olan yerlerden uzak tutulmalıdır, Bebeğin burnu sürekli olarak temizlenmeli, temizlemeyi yaparken nazik bir şekilde olunmalı ve bebeğin burnunun tahriş edilmemesine özen gösterilmelidir. Geniz akıntısının sebebine göre burun spreyi kullanılabilir.

Bebeklerde geniz akıntısı tedavisi yapılmasına destek olarak süzülmesinin ardından limon katılmış olan tavuk suyu çorbası biberon ile verilebilir. Bununla beraber 1 tatlı kaşığı kadar ada çayı bir bardak kadar klorsuz, kaynatılmış suyun içerisinde 5 dakika kadar demlendirilir. Ada çayını su ile kaynatılmamalıdır. Altı söndürülmüş olan kaynayan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar ada çayını koyup 5 dakika kadar dinlendirilir. Ilıyan karışım süzdürülüp, içerisine bir tatlı kaşığı kadar bal ve birkaç damla kadar limon konularak her gün bir defa 2 hafta kadar uyumadan bebeğe biberon ile verilir.

Bebeklerde Geniz Akıntısı Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

Güncel

Menisküs Yırtılması Tedavisi

Menisküs Yırtılması Tedavisi